Posiadanie w domu rybek w akwarium bez wątpienia budzi zainteresowanie gości. Jednak nie tylko ze względu na ich atencję warto jest zainwestować w akwarium. To fantastyczne hobby będzie pięknie zdobić wnętrza, a jedno spojrzenie na wypełniony wodą zbiornik i żyjące w nim stworzenia sprawi, że poczujemy się spokojniejsi i bardziej odporni na to, co czeka nas w pracy, czy na uczelni. Budowa swojego pierwszego akwarium nie jest wcale trudna. W tym artykule pokrótce napiszemy, jakie są etapy jego zakładania i o czym warto pamiętać.

Od czego zacząć budowę pierwszego akwarium?

Założenie akwarium wymagać będzie od nas trochę pracy. Po pierwsze musimy zastanowić się nad jego wymiarami. Doświadczeni akwaryści zalecają, aby pierwsze akwarium nie przekraczało długością 80 cm. W przeciwnym razie może być ono trudne i czasochłonne w obsłudze. Sklep akwarystyczny będzie miejscem, do którego powinniśmy się wybrać, gdy zdecydujemy o tym jakich wymiarów akwarium chcemy założyć. Jednak sam zbiornik to nie jedyny element, jaki będzie nam potrzebny do jego funkcjonowania.

Akcesoria akwarystyczne, które trzeba mieć

Oprócz akwarium konieczne na wyposażeniu każdego akwarysty są akcesoria, które zapewnią rybkom i roślinom się w nim znajdującym odpowiednie warunki.

Filtry do akwarium

filtr do akwariumFiltr do akwarium należy do podstawowego wyposażenia. Koszt zakupu pojedynczego filtra wynosi około kilkudziesięciu złotych. Filtr napowietrza wodę, dzięki czemu rybki mają czym oddychać. Co więcej, oczyści on ją z niewielkich zanieczyszczeń.

Pokrywa ze światłem

oświetlenie do akwariumPokrywa ze światłem jest niezbędna w akwarium z kilku powodów. Przede wszystkim dostarcza ona do wnętrza zbiornika potrzebnego roślinom i rybom światła. A także pozwala na zachowanie odpowiedniej wilgotności w akwarium i zapewnia rybkom bezpieczeństwo – uniemożliwia wyskakiwanie.

Grzałka

Kolejnym elementem, który jest niezbędny do dobrze zarządzanego akwarium
jest oczywiściegrzałka do akwarium grzałka. Pozwala ona na zachowanie odpowiedniej temperatury wody. Ze względu na to, że w wielu zakładanych akwariach żyją przede wszystkim ryby tropikalne, minimalne warunki temperaturowe wynoszą około 22 stopni. Najlepsza będzie oczywiście grzałka z termostatem, która pozwoli na doprowadzanie wody do odpowiedniej temperatury i wyłączanie się w przypadku jej osiągnięcia.

Inne akcesoria akwarystyczne

Wyżej wymienione akcesoria akwarystyczne są absolutnym minimum do założenia pierwszego akwarium. Aby ułatwić sobie pracę i zarządzanie nim dodatkowo powinniśmy się wyposażyć również w: termometr, siatkę do połowu ryb, rośliny akwariowe, podłoże, czyścik do szyb, tło do akwarium i ozdoby akwariowe.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart