W ofercie sklepów zoologicznych można znaleźć duży wybór akcesoriów akwarystycznych. Doświadczony akwaryści wiedzą już, co sprawdza się u nich w akwarium, osoby początkujące mogą jednak czuć się w tym trochę zagubione. Niewłaściwe lub niekompletne wyposażenie akwarium może przyczynić się do pogorszenia zdrowia i kondycji naszych ryb. Podpowiadamy, jakie akcesoria akwarystyczne warto kupić.

Akcesoria akwarystyczne – co warto kupić? Podstawowe akcesoria do akwarium

Na początek konieczny będzie wybór odpowiedniego zbiornika – powinien być on odpowiednio duży, by zapewnić żyjącym w nim organizmom dobre warunki rozwoju. Paradoksalnie, większe akwarium jest również łatwiejsze w utrzymaniu – mniej pracy wymaga w nim zapewnienie odpowiedniej równowagi biologicznej. Następnie powinniśmy zakupić specjalną grzałkę wyposażoną w termostat oraz filtr akwariowy. 

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie oświetlenie i filtrowanie wody. Mogą Państwo zdecydować się na zakup akwarium z już zamontowanym pod pokrywą oświetleniem lub stosować specjalne świetlówki i żarniki. Jeśli chodzi o filtrowanie wody, potrzebne będą w tym celu materiały filtracyjne, takie jak: gąbki, węgiel aktywowany, włóknina, pierścienie ceramiczne czy biokule. Dzięki odpowiedniej filtracji woda stanie się napowietrzona, a także zatrzymane zostaną zanieczyszczenia w akwarium (resztki pokarmu, odchody, kawałki roślin). To sprawi, że akwarium na dłużej pozostanie czyste.

akcesoria akwarystyczne

akcesoria akwarystyczne

Akcesoria akwarystyczne – pęsety

Pęsety akwarystyczne są niezwykle przydatne, kiedy sadzimy rośliny w akwarium. Musimy robić to delikatnie, z dużą precyzją. Aby nie uszkodzić roślin podczas sadzenia, powinniśmy wybrać miękkie, sprężyste pęsety. W naszym sklepie mogą Państwo zakupić pęsety akwarystyczne różnych rodzajów – zarówno proste, jak i zagięte. Przydadzą się one na różnych etapach pracy w akwarium. Oczywiście, pęsety wykorzystywane w akwarium muszą być wykonane ze stali nierdzewnej – w przeciwnym przypadku bardzo szybko się zniszczą.

Reaktory

Reaktory pozwalają na rozpuszczanie substancji w wodzie (na przykład dwutlenku węgla lub wapnia) w sposób bardziej wydajny. Zastosowanie reaktora pozwala szybko uzupełnić braki substancji w wodzie, dodatkowo poprawiają jej cyrkulację. Przykładowo, reaktor CO2 pozwala szybko i skutecznie opróżnić butlę z gazem i rozpuścić go w całości w wodzie. W przeciwieństwie do spieków, drabinek i dyfuzorów, reaktory pozwalają na rozpuszczanie bez żadnych strat.

Czyściki do akwarium

Zachowanie czystości w akwarium ma kluczowe znaczenie dla zdrowia żyjących w nim organizmów. Aby sprawnie i bez problemów zadbać o higienę i porządek w akwarium, warto kupić specjalne czyściki i odmulacze do akwarium. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo różnego rodzaju czyściki, dostosowane do czyszczenia zarówno dużego, jak i małego akwarium.

Jeżeli nie są Państwo pewni, czy dany produkt będzie odpowiedni do Państwa potrzeb, prosimy o kontakt. Pracownicy naszego sklepu to doświadczeni akwaryści, pomogą Państwu wybrać idealne rozwiązania.

Różnorodny wybór akcesoriów do akwarium znajdziesz w naszym sklepie . Wejdź i wybierz!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart