Akcesoria do terrarium na rynku występują w niezliczonej ilości. Ich odpowiedni dobór jest kluczowy i od nich zależy zapewnienie odpowiednich warunków. Niestety, łatwo jest zagubić się w tym świecie, i o ile doświadczeni hodowcy dobrze wiedzą co warto kupić, tak Ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę, mogą być nieco przytłoczeni ilością dostępnych gadżetów.

Opieka nad gatunkami, które trzymamy w terrarium nie należy do najłatwiejszych, ani najtańszych – przynajmniej na początku. Odpowiednio dobrane akcesoria do terrarium pozwalają stworzyć i utrzymać odpowiednie środowisko dla wybranego zwierzęcia. Musimy zadbać o kilka niezbędnych gadżetów.

Wybór odpowiedniego terrarium

Gdy zdecydujemy się na hodowle, oczywiście pierwszym zakupem, którego będą musieli Państwo dokonać jest odpowiednie terrarium. Należy mieć na uwadze, aby było odpowiednio dobrane rozmiarowo do nowego pupila. Musi być ono solidnie wykonane, tak aby nie uległo uszkodzeniu, a zwierzę nie miało żadnej możliwości ucieczki. Powinno być ono również łatwe do czyszczenia, przed zakupem konieczne jest sprawdzenie, czy dostęp do niego jest swobodny i czy dotrzemy do każdego centymetra terrarium. Szkło, z którego jest ono wykonane powinno być odpowiednio przejrzyste. Warto również pamiętać o tym, że każde terrarium wymaga sprawnej wentylacji – należy ją sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

akcesoria do terrarium

Oświetlenie

Jednym z najważniejszych czynników, o które należy zadbać w terrarium jest temperatura – jej utrzymanie zapewniają odpowiednie lampy. Warto również pamiętać, że lampy nie tylko są źródłem energii cieplnej ale, zapewniają też odpowiednie oświetlenie. Stosować możemy promienniki podczerwieni, żarówki grzewcze czy odpowiednie maty. Ich moc i kolor muszą być odpowiednio dostosowane do gatunku. Pamiętać należy, że od promieniowania UVA i UVB zależy zdrowie Twojego zwierzaka!

Jakie podłoże wybrać?

Kwestia wyboru podłoża w terrarium powinna być bardzo dobrze przemyślana – zapewniać bezpieczeństwo zwierzaka, a przy tym być funkcjonalne. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów podściółki – począwszy od tych naturalnych wykonanych z kokosów, po piaski, brykiety czy dyski. Wybór podłoża powinien ściśle odpowiadać gatunkowi hodowanego zwierzęcia- dlatego przed zakupem pupila należy poznać jego potrzeby.

Niezbędne elementy

Kolejnym akcesorium do terrarium, bez którego nie może istnieć żadna tego typu hodowla, jest higrometr – czyli urządzenie, które umożliwia badanie wilgotności. Do wyboru mamy analogowe i elektroniczne – te drugie są bardziej precyzyjne. Dobrym pomysłem jest zakup takiego, który będzie miał wbudowany termometr, pozwoli to na łatwiejsze kontrolowanie środowiska w terrarium.

Pamiętać należy, że każdy gatunek potrzebuję odpowiednio dopasowanych gadżetów, jeśli nie są Państwo pewni, czy dokonali dobrych wyborów, zapraszamy do kontaktu, nasi pracownicy służą fachową pomocą.

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór akcesoriów do terrarium.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart