Niewątpliwą ozdobą każdego akwarium są nie tylko zgromadzone w nim ryby, ale i cały wodny świat, jaki został tu wykreowany. Wystrój akwarium w dużej mierze zależy od dobranych dekoracji, które będą mogły znaleźć się w środku, a ich rodzaj może także znacząco wpływać na samo akwarium.

Rośliny, które ożywią każde akwarium oraz inne sztuczne ozdoby

Jak wiadomo, rośliny są w stanie ożywić każdą przestrzeń i sprawić, że będzie ona ciekawsza i bardziej przytulna. W przypadku roślin najczęściej są to sztuczne dekoracje do akwarium będące odwzorowaniem jakiejś prawdziwej rośliny wodnej. Takie dekoracje mogą być wykonane z różnych tworzyw i dzięki temu mogą dłużej cieszyć nasze oczy w porównaniu do roślin naturalnych. Oprócz roślin, ciekawymi sztucznymi dekoracjami mogą być wszelkiego rodzaju muszelki, a także miniatury podwodnych jaskiń czy też zamków. Bardzo często można też spotkać sztucznie wytworzone kamienie, które są stylizowane na naturalne, co jest znacznie prostszym i niejednokrotnie tańszym rozwiązaniem.

dekoracje do akwarium

Dekorowanie poprzez naturalne ozdoby

Może się wydawać, że to, co naturalne zawsze jest lepsze, jednak w przypadku akwarium takie naturalne ozdoby mogą w pewien sposób wpływać na stworzony mikroklimat w zbiorniku. Piękną ozdobą niejednego akwarium mogą być kamienie, jednak jeśli chcemy, aby były naturalne, musimy sprawdzić ich skład tak, aby były wolne od metali ciężkich, a także aby dodatkowo nie podnosiły twardości wody. Dobrym pomysłem jest takie dobranie kamieni, aby mogły one imitować naturalne dno zbiornika wodnego. Innymi naturalnymi dekoracjami mogą być korzenie, które dodatkowo zapewniają rybkom schronienie, a także pomagają w oczyszczaniu zbiornika. W sklepach znajdziemy także szereg ozdób z bambusa, a także z kokosa.

dekoracje do akwarium kulistego

Pamiętajmy, aby ilość ozdób i dekoracji dostosować do wielkości posiadanego akwarium. Warto mieć na uwadze także fakt, że nie trzeba wybierać drogich ozdób i dekoracji, aby stworzyć wewnątrz akwarium niesamowity i niepowtarzalny wodny świat – wystarczy odrobina wyobraźni.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart