Hydraulika do akwarium to zestaw sparowanych elementów, które razem tworzą rozbudowany układ filtracyjny. SUMP, gdyż tak nazywa się samodzielnie wykonana instalacja, stosowany jest w akwariach słodkowodnych oraz morskich. Znajduje się ona bezpośrednio pod akwarium, jednak dzięki zabudowie nie wpływa na jego wygląd wizualny. Wiele osób decyduje się na samodzielny projekt i budowę złożonej instalacji filtracyjnej, która sprawdza się o wiele lepiej niż tradycyjny system złożony z filtrów kubełkowych.hydraulika do akwarium

Z czego składa się SUMP?

SUMP może składać się z wielu urządzeń technicznych, a wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jego głównym celem jest to, aby utrzymać optymalne warunki mikrobiologiczne oraz fizykochemiczne, które będą sprzyjać utrzymaniu wysokiej stabilności wody. Podstawowymi elementami instalacji są złoża filtracyjne, grzałki, fluidyzatory, lampy UV, dyfuzory, dzwony dyfuzyjne, odpieniacze białek, czujniki poziomu wody, elektrozawory. Należy podkreślić, że każdy użytkownik samodzielnie decyduje o tym, jakie urządzenia będą znajdować się w instalacji. Oczywiście stworzenie takiej konstrukcji nie jest prostym zadaniem i wymaga specjalistycznej wiedzy.
Dużą rolę pełni tutaj również hydraulika do akwarium. Bez niej niemożliwym jest wykonanie niezawodnego oraz prawidłowo działającego systemu.

elementy hydrauliczne do akwarium

Jakie elementy hydrauliczne?

Budując układ filtracyjny nie można zapomnieć o elementach hydraulicznych, takich jak np. dwuzłączki z uszczelką, kolanko, łuk, mufa, przelot przez szkło, rury PCV, sitko spływu, trójnik, zawory bramowe, zaślepki, złączki, uchwyty. Ilość oraz rodzaj niezbędnych produktów zależy od projektu. Ważne jest, aby wybrać elementy hydrauliczne wysokiej jakości. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie one decydują o szczelności i wydajności całej instalacji. Priorytetem jest jej sprawność oraz żywotność. Nawet wymiana uszczelki jest dość problematyczna, a więc lepiej zainwestować raz, a dobrze. Niektórzy sięgają po elementy hydrauliczne dostępne w sklepach z materiałami budowlanymi. Znacznie lepiej jest jednak skorzystać z oferty sklepu posiadającego profesjonalne produkty akwarystyczne.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart