Akwarystyka morska – sklep internetowy

Akwarystyka morska sklep internetowy to jeden z działów akwarystyki w naszym sklepie, który jest zdecydowanie mniej popularny od tradycyjnej, jednak jest niezwykle ciekawą przygodą! Pozwala nam poczuć morski klimat nie wychodząc z domu! Zajmuje się hodowlą zwierząt i roślin morskich, żyjących w wodach słonych przy użyciu specjalnie przystosowanego akwarium morskiemu. Takie akwarium zachwyca swoimi barwami i różnorodnością kształtów.

akwarystyka morska sklep internetowy

Charakterystyka organizmów morskich

Jeśli decydujemy się na prowadzenie akwarium morskiego należy pamiętać że organizmy żyjące w tych warunkach są bardziej wrażliwe na zmiany środowiska i są znacząco bardziej wymagające niż te słodkowodne. Jednym z najważniejszych czynników jest odpowiednie spreparowanie wody morskiej i utrzymanie jej na stałym poziomie. W tym celu używa się specjalistycznych mieszanek i wody demineralizowanej lub takiej, którą przepuścimy przez filtr RO.

Odpowiednie akwarium

Akwarium używane w przypadku akwarystyki morskiej powinno być stosunkowo duże, najlepiej sprawdzi się takie powyżej 150 litrów. Zapewni to odpowiednie warunki dla hodowanych organizmów oraz pozwoli na dużo prostsze utrzymanie odpowiednich parametrów. Równie ważne jest odpowiednie oświetlenie. Przy wyborze najlepiej kierować się najprostszym przelicznikiem – odpowiednie oświetlenie powinno zapewniać co najmniej 0,7W na każdy litr wody.

akwarystyka morska sklep internetowy 3

Filtracja akwarium

Ze względu na to, że w akwarium morskim panują specyficzne warunki, zdecydowanie różne od tych z wodą słodką potrzebna jest specjalistyczna filtracja. Zastosowanie wysokowydajnych filtrów takich jak w akwariach słodkowodnych może spowodować wiele szkód. Warto zastosować filtrację opartej na naturalnej metodzie, czyli żywej skale. Rafa koralowa idealnie sprawdzi się do tego celu. Żywa skała posiada w sobie mnóstwo mikroorganizmów, które będą dbały o odpowiednie warunki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów żywej skały, a jej szeroki wybór znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Inne akcesoria

Ważne jest, aby nasze morskie akwarium posiadało odpowiedni filtr biologiczny, hydromet, grzałkę i pompę, która zadba o odpowiednią cyrkulacje wody. Warto również stosować różne preparaty chemiczne i mieszanki, które mamy w ofercie w naszym sklepie internetowym, a które pozwolą na stworzenie sprzyjającego ekosystemu.

Akwarystyka morska to niesamowite hobby, które pozwala przenieść się w morski klimat! Jest to wymagające zajęcie, ale dobrze zadbane i zorganizowane akwarium, będzie jednym z najważniejszych i najciekawszych elementów mieszkania czy biura! Wszystkie niezbędne akcesoria do akwarystyki morskiej znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

akwarystyka morska sklep internetowy 2


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart