Odpieniacz Bubble Magus sklep – do akwarium pozwala osiągnąć jakość wody, która będzie odpowiednia dla większości ryb, bezkręgowców i koralowców, dostępnych w sprzedaży. Utrzymuje poziom wody o optymalnych parametrach, bez większego wysiłku, nie musimy, więc sięgać po drogie, czasochłonne i pracochłonne metody. Czym zatem jest odpieniacz do akwarium i jaką pełni rolę?

bubble magus sklep

Odpieniacz Bubble Magus do akwarium – co to takiego?

Odpieniacz Bubble Magus – sklep do akwarium jest to urządzenie, które w akwarium morskim spełnia podobną funkcję, co filtr w akwarium słodkowodnym. Jego rola sprowadza się do utrzymania jakości wody na takim poziomie, aby zwierzęta, zamieszkujące akwarium, mogły żyć w zdrowiu i dobrej kondycji.

Odpieniacz jednak działa nieco inaczej niż filtr. O ile działanie filtru w akwarium słodkowodnym polega głównie na przerabianiu amoniaku na azotyny, które z kolei są przyswajane przez rośliny, to odpieniacz Bubble Magus w akwarium morskim nie dopuszcza do tego procesu, ucina go jakby na samym początku (na poziomie białek), poprzez eliminowanie ich z kolumny wody.

W akwarium morskim, w wielu przypadkach, jakość wody jest znacznie istotniejsza niż w akwarium słodkowodnym. Do tego w akwarium słodkowodnym dużo łatwiej można osiągnąć ten cel, chociażby poprzez podmianę wody. W przypadku akwarium morskiego sprawa nie jest nieco bardziej skomplikowana. Na przykład podmiana wody nie jest wskazana, ponieważ najczęściej wiąże się z gwałtownymi skokami wielu parametrów wody ( np. z problem z odpowiedniemu zasoleniem).

bubble magus sklep 2

Odpieniacz Bubble Magus do akwarium – funkcje dodatkowe

Odpieniacz białek, poza oczyszczaniem wody, pełni kilka dodatkowych funkcji. M.in. natlenia wodę, dzięki czemu podnosi odczyn PH (ale tylko wtedy, gdy w pomieszczaniu, z którego czerpie powietrze jest mała zawartość CO2, w przeciwnym wypadku będzie pompował duże ilości dwutlenku węgla do wody). Warto również pamiętać, że odpieniacz Bubble Magus będzie wpompowywał do wody wszystko, co znajduje się w powietrzu. Jeśli zatem chcemy, żeby jakość powietrza była jak najwyższa to po pierwsze, regularnie należy wietrzyć pomieszczenie, a po drugie, można doprowadzić do odpieniacza powietrze z zewnątrz budynku, np. przy użyciu węża lub rurki o większej średnicy niż ta w odpieniaczu. Należy jednak pamiętać, żeby w zimie stale monitorować temperaturę w akwarium.

Nasz sklep posiada w swoim asortymencie  odpieniacz Bubble Magus do akwarium, który spełnia niezwykle istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu akwarium morskiego. Nie tylko mechaniczne usuwa resztek pokarmów, odchodów i substancji szkodliwych dla wrażliwych organizmów morskich, ale także dodatkowo natleniania wodę w morskim akwarium.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart