Bardzo często decydujemy się na urządzenie akwarium, dlatego że jest to piękna ozdoba domu. Aby jednak zapewnić bezpieczne środowisko życia naszym rybkom, należy je odpowiednio przygotować, nie zapominając kilku podstawowych kwestiach. Na ogół pamiętamy o tym, aby wybrać odpowiedniej wielkości akwarium do miejsca, w którym ma ono stanąć, o podłożu, ozdobach w postaci kamieni, domków, muszli itp. i roślinach. Bardzo często zapominamy jednak o tak ważnej sprawie, jaką jest sól morska aquaforest sklep do akwarium. Dlaczego jest ona tak ważna i jak wybrać tę odpowiednią?

aquaforest sklep 2

Aquaforest sklep – dlaczego warto wybrać tą sól morską?

Sól jest bardzo ważnym elementem w akwariach, przy czym im ono jest mniejsze, tym jej jakość powinna być jak najwyższa. Sól morska Aquaforest sklep do akwarium dostarcza mikro- i makroelementów. W swym składzie przypomina naturalny skład wody oceanicznej i niestety najczęściej te bogatsze wersje, są też droższe.

Dodawanie soli morskiej do wody w akwarium jest bardzo ważne dla kondycji zwierząt, które tam żyją. Aby uzyskać właściwe zasolenie wody w akwarium, potrzebny jest do tego hydrometr, czyli urządzanie, które wskaże nam odpowiednie zasolenie wody.

aquaforest sklep

Sól morska od akwarium – którą wybrać?

Na rynku mamy różne rodzaje soli morskiej do akwarium. Aby wybrać tę odpowiednią do naszych potrzeb wystarczy zapoznać się z rekomendacjami od producenta, umieszczonymi na opakowaniu lub w opisie umieszczonym na stronie internetowej, bądź zasięgnąć profesjonalnej porady w sklepie zoologicznym.

Generalnie możemy wyróżnić kilka rodzajów soli morskiej do akwarium, zależnie od przeznaczenia. I tak producenci oferują nam:
1. Sól morską Aquaforest sklep – przeznaczoną do hodowli koralowców – została ona opracowana pod kątem stworzenia jak najlepszych warunków dla zwierząt morskich, dlatego też jej skład w pełni zaspokaja zapotrzebowanie koralowców w pierwiastki niezbędne do ich odpowiedniego wzrostu i wybarwienia.
2. Sól morska Aquaforest sklep – przeznaczona do akwarium rafowego – jest to specjalistyczna, uszlachetniona sól syntetyczna, która posiada odpowiednio wysoki poziom wapnia, niezbędne pierwiastki, mikro- i makroelementy, a także specjalistyczne neutralizatory metali ciężkich.
3. Blue Treasure SPS Sea Salt – jest to wysokiej jakości sól stworzona do pielęgnacji zbiorników rafowych z przewagą korali twardych. Zawarte w niej pierwiastki i minerały odpowiadają naturalnym proporcjom wody morskiej.
4. Instant Ocean Sea Salt – to kompleksowa syntetyczna sól specjalnie opracowana do stosowania w zbiornikach morskich. W jej składzie znajdują się pierwiastki główne, pośrednie i pierwiastki śladowe, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zbiornika.
5. Sól BIO-ACTIF – charakteryzuje ją odpowiednio zbilansowanym skład, który bogaty jest w substancje aktywne, dlatego idealnie sprawdza się w wymagających zbiornikach morskich.

Nasz sklep posiada w swoim asortymencie produkty firmy Aquaforest oraz innych renomowanych producentów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart