Exo Terra sklep – akcesoria terrarystyczne

Polski rynek zoologiczny jeszcze do niedawna był dość ubogi w produkty przeznaczone dla terrariów. Dopiero od kilku lat sukcesywne wprowadzanie ich do oferty sklepów zoologicznych, umożliwiło przekształcenie tzw. „klatki dla gada” w prawdziwe i profesjonalne terrarium. Marką, która odniosła tu największy sukces, jest Exo Terra sklep.

exo terra sklep terrarium

Wentylacja i ogrzewanie

Jeszcze kilka lat temu, dla marek takich jak Exo Terra sklep zoologiczny w Polsce był miejscem niedostępnym. Sytuacja uległa na szczęście dość dużej poprawie. Dzięki temu, wprowadzono na rodzimy rynek szereg akcesoriów przeznaczonych dla terrariów o których polscy hodowcy nie mieli jak dotąd pojęcia.

Do tej grupy należą z pewnością akcesoria, umożliwiająca podtrzymanie odpowiedniej temperatury podłoża (dla gadów i płazów jest to bardzo ważne) a także zapewnienie im wentylacji na rzetelnym poziomie. Wprowadzenie specjalnych, podnoszonych płyt podstawy, połączonych z metalową obudową o doskonałych właściwościach wentylacyjnych, to tylko drobny wycinek tych rozwiązań.

Zabezpieczenie zwierzęcia

Marka Exo Terra sklep jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek specjalne elementy mechaniczne, dzięki którym możliwe jest maksymalne zabezpieczenie konstrukcji terrarium przed ucieczką zwierzęcia. W tym przypadku, specjalny, autorski mechanizm, całkowicie uniemożliwiał zwierzakom wyjście na zewnątrz bez wiedzy ich właściciela. Oczywiście jest on tak skonstruowany, by wypuszczenie pupila z klatki nie było zbyt trudne.

Efekty designerskie?

Kto by pomyślał, by zapewnić zwierzęciu – oprócz odpowiednich warunków bytowych – odpowiedni design wnętrza terrarium? Oczywiście jest to żart, ale… to właśnie Exo Terra sklep jako jedna z pierwszych, wprowadziła na rynek zoologiczny naturalne tło, utrzymane w konwencji elementów skalnych, bambusów i innych, często trójwymiarowych dekoracji. Terrarium wyposażone w taki gadżet, prezentuje się znacznie lepiej, niż zwykła, przewidywalna klatka.

exo terra sklep design

Oświetlenie

Exo Terra jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów oświetlenia dla terrariów. Wysokiej jakości lampy, nie tylko emitują zdrowe, bezpieczne dla zwierząt światło, ale też – dzięki swoim właściwościom – wpływają na wzrost temperatury w terrariach. Dzięki tym lampom, ich wnętrza są rozświetlone w naturalny sposób, przypominając światło Słońca.

exo terra sklep oświetlenie

Podsumowując, Exo Terra sklep to jedna z najbardziej innowacyjnych marek, jeśli chodzi o artykuły dla terrariów. Produkty tej marki można znaleźć również i w naszej ofercie. Asortyment ten jest bardzo szeroki i zróżnicowany.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0

Your Cart